STUDENTI AKADEMIJE RADILI SCENSKU ŠMINKU ZA PREDSTAVU

Da li ste procitali danasnje novine?

Autorski projekat Sofije Sretenovic „ Da li ste procitali današnje novine” koji je premijerno prikazan u cetvrtak 23.maja u Velikoj sali Studentskog kulturnog centra, bavi se temom nasilja nad ženama i nudi rešenje za rešavanje problema. Mlada autorka je pokušala da kroz koreografiju predstavi jednu svakodnevnu situaciju u kojoj zaljubljena devojka proživljava svoju mracnu sudbinu. Performan u trajanju od 40 minuta gledaocima ce predstaviti ono od cega svi bežimo-ISTINU.Autorski tim ovog performansa cine:Režija, scenario, kostim: Sofija Sretenovickoreografija: Žarko RadovancevRežija, scenario, montaža filma: Nenad Prokic, „Štap i kanap studio“Kamera i fotografija: Adam Rakicevic, „Štap i kanap studio“Muzika: Vuk LukicIgraju: Aleksandar Rankovic, Žarko Radovancev, Vladan Dimitrijevic, Miroslav Bogosavljevic, Jasmina Spalevic, Milica Joksimovic, Katarina Životic, Ivona Andric, Isidora Pišot, Kristina Turoman, Milica Dubic, Vuk Tomic i Jovan Stevanovic.Zahtevamo od Vas da dobro otvorite oci. Danas nasilje nije nasilje vec slobodan stil života, doprinos covecanstvu, lekcija, kult, bic Božiji, religija, etiketa. Danas je nasilje zamaskirani clanak u novinama. Da li ste procitali današnje novine?