Filmska šminka i specijalni efekti

Filmska sminka

Akademski kurs filmske šminke i specijalnih efekata je napredni kurs na studijama na smeru Make Up Artist koji se već 5 godina izučava na Akademiji za estetiku i kozmetologiju Purity, a profesionalci sa potrebnim predznanjem ga mogu pohađati i zasebno, u okviru usavršavanja za profesionalne šminkere.

Filmska šminka se koristi različitim metodama Make Up-a i specijalnih efekata kako bi stvorila iluziju ili dočarala povrede, oboljenja ili deformitete, ili čitavu masku kako bi postarila glumca, izmenila mu polne karakteristike ili mu dala drugi lik.

Akademski kurs filmske šminke sastoji se od 52 časa.

Filmska sminka

Svim polaznicima akademskog kursa Filmska sminka  daje se prilika da rade praksu u nekim od najznačajnijih projekata u filmskoj i televizijskoj produkciji. Saradnja sa producentskim kućama Emotion i In Production, ali i sa Fakultetom dramskih umetnosti u Beogradu, omogućila je našim polaznicima da u portfolio, još tokom školovanja, upišu projekte kao što su serija “Otvorena vrata”, “Urgentni centar”, “Mitići”, “Srce u anesteziji” , Tvoje lice zvuči poznato, kao i mnoge pozorišne, filmske i televizijske formate.

Kurs filmske šminke i specijalnih efekata ozvaničen je pozitivnim mišljenjem od strane Ministarstva prosvete Republike Srbije rešenjem broj 1388/15.

Iza kvaliteta svakog akademskog kursa Akademije za estetiku i kozmetologiju “Purity” stoji York Univerzitet, Kalifornija (SAD). Nakon završenog kursa stiče se pravo na medjunarodno priznati sertifikat Akademije, a polazniku se dodeljuje i potvrda o pripadajućim poenima za sticanje bachelor diplome York Univerziteta. U slučaju da se polaznik odluči da upiše studije na smeru Make up artist, kurs će biti priznat kao položen ispit i umanjiće se školarina u vrednosti ovog kursa.

POGLEDAJTE ŠTA RADIMO NA PRVOM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA RADIMO NA DRUGOM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA UČIMO NA TREĆEM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA UČIMO NA ČETVRTOM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA UČIMO NA PETOM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA UČIMO NA ŠESTOM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA UČIMO NA SEDMOM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA UČIMO NA OSMOM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA UČIMO NA DEVETOM ČASU

POGLEDAJTE ŠTA UČIMO NA DESETOM ČASU

Akademski kurs filmske šminke sastoji se od 52 časa. Oblasti izučavanja ovog akademskog kursa su:

• - Filmska umetnost
  • - Korektivna filmska šminka
  • - Šminka i filmska kamera
  • - Osvetljenje, šminka i filmska kamera
  • - Osnovni vlasuljarski elementi
  • – Starenje
  • – Opekotine
  • – Promrzline
  • – Posekotine
  • - Razderotine
  • – Prelomi
  • - Otvoreni prelomi
  • – Lišajevi
  • - Osnovni specijalni efekti.

pogledajte datum početka i raspored održavanja kursa

Dimitrija Tucovića 103
11000 Belgrade