„ŠKOLA ZDRAVIH LEĐA“ – prezentacija Akademije Purity u okviru projekta prevencije zdravlja udruženja „Aktivnija Srbija“

„Škola zdravih leđa“ – prezentacija Akademije Purity u okviru projekta prevencije zdravlja udruženja „Aktivnija Srbija“

U subotu 24.08. u kongresnom centru „Ceptor-Andrevlje“ na Fruškoj Gori održana je edukacija pod nazivom „Škola zdravih leđa“ u okviru projekta prevencije zdravlja, udruženja „Aktivnija Srbija“. Ovaj edukativni program prezentovan je zaposlenima u firmi „Merkur“ osiguranje, a prezentaciju su vodile naša profesorka Ivana Stanojević i naš diplomirani wellness i spa terapeut sa Akademije Purity, Marina Drobnjak.

U cilju unapređenja zdravlja zaposlenih, naši predavači su imali zadovoljstvo da pokažu konkretne vežbe koje se mogu raditi u pauzama na poslu, pogotovo u kancelarijskim uslovima, s obzirom na to da ljudi koji rade u kancelariji dugo sati provode u sedećem položaju, što vremenom  dovodi do određenih nepovoljnih stanja kičme pa i do ozbiljnih zdravstvenih problema.

U drugom delu prezentacije pojednici su imali idealnu priliku da se opuste na specijalnoj stolici za masažu, jer je ovom prilikom demonstrirana tehnika masaže koja je efikasna i idealna za otklanjanje napetosti u toku radnog dana. Danas je opšte poznato da preterano sedenje usporava metabolizam i izaziva promene telesnih funkcija, što dovodi do povećanja telesne težine ali i mnogih drugih problema kao što su kardiovaskularne bolesti, slabljenje mišića, dijabetes, bolesti bubrega itd.

Dobra vest je da sve više firmi koje posluju u kancelarijskom okruženju, angažuje terapeute radi povremenih tretmana kao jedan od benefita za svoje zaposlene, a poznato je da u Japanu ali i nekim drugim razvijenim zemljama, u velikim firmama, postoje čak i mini teretane i prostorije gde zaposleni mogu da predahnu ili razmrdaju svoje telo.

Potreba za terapeutima je sve veća upravo iz razloga što se radni vek produžava, ljudi puno rade, previše sede ili se pak previše naprežu, a premalo imaju vremena za odmor ili aktivnost koja je umerena i korisna. Stoga upravo maseri imaju sve više posla i ovo je svakako jedno od zanimanja budućnosti, a to prepoznaje i stručni kadar Akademije Purity na kojoj se već nekoliko godina usavršavaju pojedninci koji imaju ljubav i strast za ovu, ne samo humanu, nego i isplativu profesiju.

Ovog avgusta, kroz još jednu jednu edukaciju, uspeli smo da oraspoložimo i ohrabrimo zaposlene da urade nešto za sebe, makar u smislu češćih pauza i izvođenja vežbi koje smo pokazali, a verujemo i da smo poslodavce takođe motivisali da misle o zdravlju svojih zaposlenih, kako bi firma bila uspešnija, a to je moguće samo ako se ulaže u zaposlene.

Za zdrav život važni su balans, ishrana, aktivnost, odmor i opuštanje - znanje o svemu tome objedinili smo u TROGODIŠNJE STUDIJE ZA WELLNESS I SPA TERAPEUTA

Wellness i spa

KURS ZA PERSONALNOG TRENERA - antropomotoričke sposobnosti kao što su snaga, izdržljivost, fleksibilnost, brzina, itd. predstavljaju bitne celine sa kojima će se studenti upoznati na ovom kursu

personalni trener