TONICI I LOSIONI ZA MASNU KOŽU

Tonici i losioni za masnu kožu

Losion za masnu kozu od čaja: u čašu ohlađenog zelenog čaja dodajte 2 kašike limunovog soka ili rakije. Posle brisanja lica ovim losionom odlično se uklanja suvišan sjaj sa kože I poboljšava se vaš ten lica.

Recept narodnog losiona od limuna: iseci limun na kriške, izgnječiti i staviti u teglu.  Zalijte sa pola čašice rakije (ili drugog alkohola), poklopite i ostavite da odstoji 7 dana. Posle toga procedite i razredite sa istom količinom kisele vode.

Kao losion za masnu kožu odlično ce koristiti suvo belo vino. Samo brišite sa njim lice svaki dan ili nekoliko puta dnevno.

Izrendajte jednu narandžu zajedno sa korom, zalijte je sa 150ml rakije (alkohola), dodajte kašičicu meda, promešajte i ostavite da odstoji 7 dana. Procedite, dodajte 2 kašike vode. Koristite ovaj tonik za svakodnevno čišćenje kože.

Prirodan limunov sok razređen na pola sa vodom,  sipajte u kalupe za led i zamrznite. Dobijenim kockicama brišite lice ujutru i uveče, to će doprineti sužavanju pora, toniziranju kože i doprineće blagom izbeljivanju kože.

Losioni i tonici za masnu i kombinovanu kožu

Slani losion za lice: u 1 solju hladne prokuvane vode, dodajte pola supene kašike morske soli i ostavite dok se ne rastvori. Brisanje kože ovim losionom sprečava pojavu akni. Ako imate kombinovanu kožu – dodajte kašiku glicerina.

Grejfrut tonik: svežu koru od jednog grejpa staviti u nemetalni sud i zaliti sa pola čaše hladne vode. Sitno iseckati koru pravo u vodu i ostaviti 1-2 dana. Brišite lice ujutru i uveče.

Losion sa sirćetom: u 1 šolju hladne prokuvane vode dodajte 1 kašiku prirodnog jabukovog sirćeta i dobro promešajte. Vaš losion je spremljen.

Hidrantni losioni i tonici za suvu kožu

Tonik sa pahuljicama za suvu kožu: 2 kašike ovsenih pahuljica zalijte sa 2 čaše ključale vode ( ako je koža perutava – sipajte mleko), poklopite i ostavite da se ohladi. Koristite ovaj losion ujutru i uveče.

Losion sa jajima: 1 žumance umutite sa kašikom maslinovog ulja. Navlažite u njemu komadić  vate i izbrišite lice. Posle 20 minuta operite toplom vodom. U ovaj losion za lice možete dodati kašiku mleka i kajmaka.

Domaći mlečni tonik za suvu kožu: šolju mleka sipajte u činiju, u nju dodajte kašiku pulpe od narandži ili banane, kašičicu limunovog soka i kašiku šećera u prahu. Promešajte i prokuvajte. Obilno natapajte lice ovim tonikom i isperite posle 15 minuta, toplom vodom.

Losioni za suvu, normalnu i kombinovanu kožu

Losion za čišćenje za kombinovanu kožu: sitno iseckajte 1 mandarinu sa korom, dodajte sitno samlevene orahe, zalijte smesu sa pola čašice rakije i ostavite da odstoji u toku dana. Procedite, pomešajte sa vodom u jednakim proporcijama i brišite lice ovim losionom po mogućnosti svaki dan.

Losion sa jajima: pomešajte sve po 1 kašiku: žumance, rakija, pavlaka, sok od limuna. Brišite lice i operite sa toplom pa hladnom vodom.

Hranljiv i čisteći losion: 2 kašike kajmaka promešati sa 100ml rakije, žumancetom i kašičicom soka od limuna. Obrišite lice sa losionom i umijte se toplom vodom.

Za sve tipove kože: Iscedite sok iz oljuštenih krastavaca. Sipajte u kalupe za led, zamrznite. Brišite lice ujutru i uveče sa kockicama leda. Takve kockice dobro toniziraju i osvežavaju bilo koji tip kože lica.

Trogodišnje studije za kozmetičara-estetičara. Smer koji u sebi objedinjuje predmete koji se tiču nege lepote i očuvanja zdravlja ali i vođenja posla u ovoj oblasti

Saradnja sa kompanijom Zepter

Kurs za kozmetičara I i II nivo - sve o nezi i tretmanima lica, priboru i materijalu za rad, tipovima kože. Naučite da brinete o lepoti!