ŠMINKA ZA VEČE - sa nastave na predmetu Scenska šminka

Šminka za veče

Za razliku od dnevne šminke šminka za veče je daleko intenzivnija i upadljivija. Na predmetu Scenske šminke studenti prve godine smera Makeup artist vežbali su dramatičnu šminku koja se može nositi u više prilika. Šminka za veče ovog tipa je kombinacija više tehnika šminkanja oka. U pitanju je kombinacija katty eyes-a i smokey eyes-a. Ovakva šminka za veče obiluje crnom bojom u kombinaciji sa ljubičastom, smeđom, narandžastom ili plavom. Idealna je za smele devojke. Ovakva šminka za veče idealno dopunjuje jednostavnu graderobu i frizuru jer će sav akcenat biti na očima. Usne se šminkaju neutralnim bojama mesa ili bledo bež bojom. Ovakav look se često može videti na modnim revijama i snimanjima. Idealna frizura za ovakav izgled je zalizana kosa u repu ili punđi.

Ako i vi želite da naučite kako se radi šminka za veče pogledajte OVDE

Na predmetu Scenske šminke dramatična šminka je svakako česta tema za rad. Scena sama po sebi zahteva jaku i izraženu šminku. Boje senki na očima koje preovladavaju na sceni su crna, tamno smeđa, jarko ljubičasta, izrazito žuta, narandžasta, zelena i plava. Dramatična šminka se zahteva na sceni kako bi upotpunila kostim, garderobu, frizuru i aksesoare. Ona treba da dočara šta perfomer na sceni pokušava da prenese publici. Dramatična šminka na sceni čini performera tajanstvenim, pojačava tenziju u publici, odvodi u drugi svet na sceni i daje dozu čarobnosti. Zamislite performera u šarenoj odeći, ogromnoj, natapiranoj perici koji se spušta na scenu bez dramatične šminke. Tehnika kojom su studenti radili ovu dramatičnu šminku je kominacija arabic bride makeup-a, otvorene banane i ketty eyes-a. Ovakav makeup publika može videti i sa veoma velike razdaljine.