Nastava na predmetu Tehnike šminkanja lica, smer: MAKEUP ARTIST I GODINA

Tehnike šminanja lica

Na ovom predavanju na predmetu Tehnike šminkanja lica studenti prve godine smera MAKEUP ARTIST radili su šminku iz različitih epoha.

Teoriju o istoriji šminke prošlih vremena uče na predmetu Istorija umetnosti a praktično je primenjuju na ovim časovima.

Takođe, uče koja su lica obeležila ta vremena i danas ih nazivamo ikonama tog vremena.

Na času Tehnike šminkanja lica smo se osvrnuli  na doba Kleopatre, Kraljice Elizabete I, Fride Kalo i Madone .

Pogledajte kako to izgleda kroz četkice naših studenata na času Tehnike šminkanja lica.

Više o smeru MAKEUP ARTIST pogledajte OVDE

Lice

Lice je centralni čulni organ i takođe važan centralni izražavanje emocija među ljudima i među mnogim drugim vrstama. Lice se normalno nalazi na prednjoj (frontalnoj, rostralnoj ili ventralnoj) površini glave životinja ili ljudi, iako nemaju sve životinje lice.Lice je od krucijalne važnosti za ljudski identitet, oštećenja kao što su ožiljci ili razvojni deformiteti imaju za posledicu ne samo fizičku neugodnost.

Ljudsko lice

Prednji deo glave čoveka zove se lice. Uključuje nekoliko odvojenih oblasti, od kojih su glavne karakteristike:

Izgled lica je od vitalne važnosti za ljudsko prepoznavanje i komunikaciju. Mišići lica kod ljudi omogućavaju izraze emocija.

Lice samo po sebi je veoma osetljiva oblast ljudskog tela i njegov izraz može da promeni periode kad je mozak stimulisan bilo kojim od ovih pet draži: dodir, temperatura, miris, ukus, sluh, vizuelni stimuli.