Ponosni smo na saradnju sa TV Pink na njihovim projektima Pinkove zvezdice i Pinkove zvezde. Naš tim je zadužen za šminku i frizure skoro svih takmičara i članova žirija. Jedna od njih je i sjajna Lena Stamenković.

Možda baš vi možete da imate praksu na snimanjima ovih emisija ukoliko upišete naš kurs SCENSKA ŠMINKA Info: http://kozmetika.edu.rs/raspored-kursevi/

Pinkove zvezdice Televizija Pink & Akademija Purity

Kurs Scenske sminke

Akademski kurs scenske sminke Akademije za estetiku i kozmetologiju “Purity” je napredni kurs za profesionalne šminkere, na smeru studija Make Up Artist. Scenskašminka je je svuda tamo gde je i scena.

Akademski kurs scenske šminke je namenjen svima koji žele karijeru šminkera u oblasti mode, televizije, pozorišta i scenskih umetnosti generalno, ali i onima kojima je potrebna savršena scenska šminka: pevačima, glumcima, plesačima, TV voditeljima i prezenterima itd.

Svakom polazniku nudi se prilika da pohađa stručnu praksu, i mogućnost da nauči što više o radu u budućoj profesiji. Naši polaznici su do sada radili na brojnim projektima u okviru praktične neki od njih su serija “Otvorena vrata”, “Urgentni centar”, film “Srce u anesteziji”, pilot epizodu serije “Mitići”, mnoge revije, a posebno smo ponosni na učešće na Beogradskom Fashion Week-u, BAFE festivalu. Isto tako, nasa Akademija je generalna makeup podrska Fakultetu Dramskih Umetnosti u Beogradu a kada j eu pitanju scenska sminka. Tako nasi studenti rade na preko 50 snimanja godisnje i na preko 20 pozorisnih predstava godisnje.

Materijal za rad na akademskom kursu SCENSKA SMINKA je obezbeđen. Rec je o NYX profesionalnoj dekorativnoj kozmetici koja se koristi vec dugi niz godina u Holivudu.  Svaki polaznik naših kurseva ostvaruje popust na kupovinu šminke, četkica, kofera i svega potrebnog za uspešan budući rad, kupovnom preko Akademije za estetiku i kozmetologiju “Purity”.

Iza kvaliteta svakog akademskog kursa Akademije za estetiku i kozmetologiju “Purity” stoji York Univerzitet, Kalifornija (SAD). Nakon završenog kursa stiče se pravo na medjunarodno priznati sertifikat Akademije, a polazniku se dodeljuje i potvrda o pripadajućim poenima za sticanje bachelor diplome York Univerziteta. U slučaju da se polaznik odluči da upiše studije na smeru Make up artist ili Estetičar/Kozmetičarkurs će biti priznat kao položen ispit i umanjiće se školarina u vrednosti ovog kursa.

DATUM POČETKA KURSA I RASPORED ČASOVA

POGLEDAJ RASPORED

Kroz 65 akademskih časova, praktične i teorijske nastave obrađuju se teme:

• – Scena
  • – Pozorište
  • – Značaj osvetljenja, faze osvetljenja, jačina osvetljenja
  • Scenska sminka – uvod
  • – Fotografija
  • – Editorijal
  • – Tutorijal
  • – Film
  • – Senka i senčenje
  • – Kolor fotografija i šminka
  • – Crno-bela fotografija i šminka
  • – Video i šminka
  • – Film i šminka
  • – Air brush tehnika šminkanja
  • – Stilovi šminke XX veka
  • – Klasični i savremeni ples i šminka.
  • – Šminka i garderoba
  • – Šminka za modne revije