Kabinet za primenjenu kozmetologiju i specijalne tretmane lica

Kozmetologija je poznata kao naučna disciplina koja proučava dejstvo, izradu i primenu kozmetičkih preparata. U skladu sa tim i kabinet za primenjenu kozmetologiju i specijalne tretmane lica je opremljen tako da omogući studentima da se na najkvalitetniji način upoznaju sa strukom. U kabinetu se nalaze kozmetički stolovi i stolice, lupe, aparati poput darsonvala, aparata za mikrodermoabraziju, laser aparati, aparati za pregled i analizu kože, sterilizatori i slično.  Tokom svih kozmetičkih procedura studenti su u obavezi da koriste mantile, kape, hirurške maske i rukavice što poboljšava higijenu i kvalitet nastave kao i njihov odnos prema poslu i samom klijentu. Za specijalne tretmane se koristi nanotehnološka kozmetika Purity koja je postala prepoznatljiva po svom kvalitetu i jedina je ovakvog tipa u Evropi.