AKADEMIJA PURITY NA MIXER FESTIVALU

Učesnici EDU ZONE Mikser Festivala 2015

Nezavisne kolektivi, obrazovne platforme, fakulteti, škole, profesori, studenti, studentski timovi će se u okviru projekta EDU ZONA – „INTERAKCIJA“ predstaviti Mikser festivalu 2015 kroz interaktivne radionice, izložbe, tribine i predavanja koja doprinose unapređenju kvaliteta obrazovnog procesa u regionu sa ciljem da podstaknu inovativne ideje u institucionalnom obrazovanju, kao i progresivne vanistitucionalne platforme koji ispituju mogućnosti fleksibilnijeg pristupa znanju u različitim oblastima.

Mikser festival se održava od 3. do 7.juna u Savamali, pod sloganom „NEIZDRŽ“ i ispituje „tačke pucanja“ rigidnih zatvorenih sistema, kao i uslove za pokretanje spontanih, daleko fleksibilnijih, humanijih, i realnijih sistema društvenog razvoja, obrazovanja, kreativnog delovanja i umrežavanja.

Ovogodišnja Edu zona, sa snažnim akcentom na višesmernu razmenu praktičnih znanja i iskustava, prevazilazi okvire jedne programske celine festivala i prožima se kroz sve festivalske programe u formi petodnevnog kampusa na kom, pored studenata i mladih talenata, mentori i edukatori stiču dragocena nova saznanja.

Ovogodišnja Zona edukacije pod sloganom „INTERAKCIJA“ ima za cilj preispitivanje obrazovnih metodologija u sve dinamičnijem savremenom društvenom kontekstu, promociju fleksibilnijih, humanijih, dostupnijih modela obrazovanja i samo-obrazovanja, open-source platformi, te mobilnosti aktera u obrazovanju.

Učesnici Edu zone Mikser Festivala 2015 su:

BEHANCE, KREATIVNO MENTORSTVO, COVENTRY UNIVERSITY, POLYU HONGKONG, ZELENA SAVAMALSKA VAROŠ, JAN BOELAN, KONSTANTIN GRČIĆ,KREATIVNA PRAISTORIJA, PLAVO DALJINE, IZLOŽBA VISOKE ŠKOLE LIKOVNIH I PRIMENJENIH UMETNOSTI, PARKING MESTO ZA UČENJE, SRPSKA NAUČNA TV sa Akademijom Purity, KAKO ŽIVETI OD KREATIVNOSTI, NOVA AKADEMIJA, RE:GENERACIJA – FOND B92, R’N’R NA FAKULTETU, kao i učesnici iz Ghos Project koji će realizovati svoje programe u okviru Edu zone: RECIKLAŽA IGRE / RECYCLING OF PLAY – IVAN KOCIĆ, Was here – NAJDA BEGOVIĆ, This Town Needs Posters – SVEN SORIĆ, sa konkursa GHOST project.

Akademija Purity predstaviće posao makeup umetnika i stiliste za potrebe televizije i televizijskog novinarstva.