10. FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE

Jubilarni 10. Festival srpskog filma fantastike se ove godine održava u Studentskom kulturnom centru.

Festival se održava od 24. do 27. novembra.

Akademija “Purity” je jedan od saradnika na festivalu a studenti sa smera MAKEUP ARTIST će zajedno sa profesorima demonstrirati izradu maski i specijalnih efekata.

Počasni gosti festivala su:

– italijanski reditelj – Lamberto Bava, jedan od najpoznatijih evropskih eksperata u domenu filmskih efekata i maske

– Sergio Stivaleti

– turski reditelj Hasan Karacadag

Festival srpskog filma fantastike je na svom jublarnom desetom izdanju dodelio svoje nagrade Koskar i Piramida.

Dobitnici nagrada su:

Koskar za najbolji film po oceni žirija: OZON, Branka Sujića i Mirka Miloševića.
Koskar za najbolji scenario: NOĆNA LINIJA, Marka Backovića
Koskar za najbolje vizuelne efekte: OZON, Branka Sujića i Mirka Miloševića
Koskar za najbolji film po oceni publike: SAVRŠEN KROJ, Mirjane Kike Milošević
Koskar za najbolji regionalni film (ex-YU bez Srbije): SECRET LAB OF NICOLA TESLA, Bruno Razum (Hrvatska)
Koskar za najbolji međunarodni film: ROPAVENHERA, Nanča Ruipereza (Španija)
Koskar za specijalni doprinos fantastici: LAMBERTO BAVA (Italija)
Piramida za najbolji film (na zadatu temu “Urbane legende”): IZA ZATVORENIH VRATA, Davida Kolakovića

O nagradi Koskar, u domaćem, regionalnom i međunarodnom takmičarskom programu odlučivao je međunarodni žiri u sastavu: Predrag Ličina (režiser iz Hrvatske), Nikola Đuričko (glumac iz Srbije) i Hasan Karcadag (režiser iz Turske). Nagradu Piramida po tradiciji dodeljuje festivalska uprava.

Deseti Festival srpskog filma fantastike održan je od 24. do 27. novembra 2015. godine u Studentskom kulturnom centru i Muzeju jugoslovenske kinoteke. Na Festivalu su prikazana 53 filma u svim kategorijama, a glavni gosti bili su italijanski režiser Lamberto Bava, italijanski majstor maski i specijalnih efekata Serđo Stivaleti (Sergio Stivaletti) i turski režiser Hasan Karcadag.

Festival organizuje udruženje Mladi kadrovi iz Beograda u saradnji sa Studentskim kulturnim centrom i Jugoslovenskom kinotekom, a glavni pokrovitelj je Ministarstvo kulture Srbije.